جهت ریشه کن شدن کرونا در خانه بمانید و از فروشگاه اینترنتی بابونه خرید کنید.

پیشنهادات شگفت‌انگیز

خواص گیاه ثعلب – 6 خاصیت گیاه ثعلب برای سلامتی

خانه/نوشته‌ها/گیاهان دارویی/خواص گیاه ثعلب – 6 خاصیت گیاه ثعلب برای سلامتی

خواص گیاه ثعلب – 6 خاصیت گیاه ثعلب برای سلامتی

ثعلب که به لحاظ علمی به عنوان mascula orchis نامیده می‌شود گیاهی دارویی است که در دوره‌ی بین آوریل تا ژوئن رشد می‌کند. این گیاه بیش‌تر از همه به داشتن گل‌های بنفش معروف است اما برخی از انواع این ارکیده نیز گل‌های سفید خالص دارند. ثعلب برگ‌هایی توری شکل دارد و لکه‌های بنفش تیره روی آن‌ها دیده می‌شود. معمولاً مشاهده می‌شود که این گیاه تا ارتفاع ۳۰ سانت رشد می‌کند اما در مناطق باز ممکن است حداکثر تا ۱۵ سانت بلند شود. مطابق با یک افسانه این گیاه در دوران باستان برای ترویج عشق بین آدم‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و برای تولید شراب نیز استفاده می‌شد. در این نوشتار از فروشگاه اینترنتی بابونه شما را با برخی از خواص ثعلب برای سلامتی آشنا خواهیم کرد.

خواص گیاه ثعلب

کاربرد اولیه‌ی این گیاه

این گیاه برای درمان ناتوانی جنسی در مردان مفید است. عصاره‌ی به دست آمده از این گل برای درمان موفقیت‌آمیز اختلال نعوظ شناخته‌شده‌است و از این رو می‌توان آن را برای تقویت زندگی جنسی مردان استفاده کرد.

مواد شیمیایی و مغذی موجود در ثعلب

این گیاه حاوی ترکیبات زیر است:

– موسیلاژ

– نشاسته

– آلبومین

مزایای ثعلب برای سلامتی

۱. به درمان اسهال کمک می‌کند

ثابت شده‌است که این گیاه در درمان اسهال بسیار مؤثر است. گفته می‌شود که مصرف عصاره‌ی این گیاه همراه با شیر گرم به تنظیم حرکات روده کمک می‌کند و از این رو مشکلات مربوط به دستگاه گوارش را از بین می‌برد.

۲. سلامت پوست را حفظ می‌کند

ثابت شده‌است که ثعلب برای معالجه‌ی انواعی از اختلالات پوستی مفید است و می‌تواند به طور موثری راش پوستی و آکنه را درمان کند.

۳. مشکلات جنسی مردان را درمان می‌کند

تاثیر این گیاه در درمان بسیاری از مشکلات جنسی ثابت شده‌است به طوری که می‌توانید انتظار داشته باشید که یک درمان فوق‌العاده برای ناتوانی جنسی در مردان است.

۴. ثعلب دارای خواص اکسپکتورانت است

ثابت شده‌است که این گیاه دارای خواص اکسپکتورانت است و از این رو می‌توان از آن برای درمان مشکلاتی مانند سرفه و سرماخوردگی استفاده کرد.

۵. دارای خواص قابض است

این ماده به سفت شدن سلول‌ها و بافت‌های پوست کمک می‌کند و در عین حال پوست را درخشان و جوان نگه می‌دارد.

۶. به رفع استرس عصبی کمک می‌کند

این گیاه به عنوان یک تونیک عمل می‌کند و می‌تواند با ریلکس کردن عصب‌ها و کاهش هرگونه فشار روانی روی آن‌ها، درد عصبی را تسکین دهد.

نحوه‌ی استفاده از ثعلب

– پودر به دست آمده از دانه‌های این گیاه را می‌توانید با شیر مخلوط کرده و میل کنید.

– ریشه‌ی گیاه را نیز را می‌توانید بپزید و مصرف کنید زیرا منبع خوبی از ثعلب است.

1399/4/19 6:07:22

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید